12.11.2015

Znów złoto "wybiegane" przez Iwonę Polak

Już po raz szósty młodzież i dorośli wzięli 11 listopada udział w Szczawnickim Masowym Biegu Niepodległości, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy oraz Miejski Ośrodek Kultury. Uczcili w ten sposób kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczawnicka promenada zapełnia się entuzjastami biegania, którzy propagowali przy tej okazji zdrowy styl życia. W zawodach uczestniczyła, jak co roku, także ekipa z naszego Liceum.

Z radością odnotowujemy kolejny sukces Iwony Polak, która w kategorii dziewcząt (szkoły ponadgimnazjalne) zajęła 1. miejsce!

Dobrze spisali się także chłopcy:  Rafał Bodziuch uplasował się na się 6. miejscu a Filip Nowak na 8.

A oto wyniki klasyfikacji drużynowej:

1. miejsce ZSziP Krościenko n. D.

2. miejsce Liceum Krościenko n. D.

3. miejsce PSZ Szczawnica

Po zawodach nasi uczniowie udali się na mogiłę  5. żołnierzy Armii Krajowej - partyzantów poległych dnia 21. 02. 1944 roku na Przysłopie. Od niedawna nasza szkoła sprawuje nad nią patronat.

Informacji udzieliła pani Urszula Malinowska, nauczyciel wf