28.10.2015

"RapPedagogia" - projekt profilaktyczny Dobromira Makowskiego w naszej szkole

W dniu 26.10.2015 r. gościliśmy w naszej szkole p. Dobromira Makowskiego nauczyciela wychowania fizycznego, oraz pedagoga. Założyciela " Centrum Młodzieżowego", fundacji "Młodzi dla Młodych", prezentera w programie TVP 1 - Raj, współorganizatora imprezy młodzieżowej "Festiwal Praski". Młodzież naszej szkoły wzięła udział w projekcie jego autorstwa "RapPedagogia". Projekt ten oparty jest na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy. Ciekawy program i niezwykła postać autora zaowocowały wysoką frekwencją i uwagą młodzieży. Spotkanie zostało sfinansowane w ramach realizowanego w szkole projektu "Razem Bezpieczniej w Szkołach Powiatu Nowotarskiego".
    W dniu 29.10.2015 r. pedagog szkolny gościł w progach Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy z opracowanym projektem "Nie daj się złapać w sieć !" w ramach, którego zaprezentowany został film przygotowany przez młodzież naszego liceum i Zespołu Szkól Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D. Film, w którym gościnnie wystąpili Komendant Komisariatu Policji w Krościenku n.D. kom. Michał Janerko oraz psycholog Ewa Kruchowska poruszał temat uzależnienia od komputera i zagrożeń wynikających z niewłaściwego użytkowania komputera i Internetu. Przedsięwzięcie to realizowane było w ramach projektu "Razem Bezpieczniej w Szkołach Powiatu Nowotarskiego".
pedagog szkolny, Małgorzata Froszpaniak