24.10.2015

Historia żywa - film o rotmistrzu Witoldzie Pileckim

W czwartek 22 października uczniowie klasy I A, I B i klasy II B naszego LO uczestniczyły w projekcji polskiego dokumentu fabularyzowanego w reżyserii M.Krzyszkowskiego pt ,,Pilecki". Film ma charakter dokumentu ukazującego człowieka, który w zamierzeniu komunistów miał być zapomniany, uznany za antybohatera państwa polskiego. W rzeczywistości postać Pileckiego stała się wzorem dla współczesnych pokoleń. Film urozmaicony jest wypowiedziami, wspomnieniami Andrzeja Pileckiego - syna rotmistrza oraz komentarzem profesora A. Cyry, autora książki pt ,,Ochotnik do Auschwitz". Uczniowie którzy oglądnęli dokument przeżyli lekcję patriotyzmu. W piątek na godzinach historii i języka polskiego wspólnie podzieliliśmy się refleksjami jakie towarzyszyły nam podczas seansu.

Edyta Branaś