16.09.2015

Nasi szachiści nie mieli sobie równych!

W rozgrywkach szachowych przeprowadzonych dzisiaj w kawiarni Klasyczna, działającej przy Zespole Szkół i Placówek w Krościenku, startowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. To pierwszy  etap Licealiady, którego organizatorem był Ośrodek Sportowym Szczawnica, prowadzony przez pana Józefa Dydę. W turnieju startowali reprezentanci gospodarzy, naszego liceum oraz  Pienińskiej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy. Sędzią turnieju był pan Zdzisław Soliwoda. Nasi zawodnicy wykazali się wysoką formą, szczególnie debiutanci (uczennica i uczeń z klasy 1b). Podajemy wyniki eliminacji okręgowych:

Kategoria drużynowa:

1.  miejsce LO Krościenko n. D.,

2.  miejsce Zespół Szkół i Placówek Krościenko n. D.,

3. miejsce Pienińska Szkoła Zawodowa Szczawnica

Miejsca naszych zawodników:

kategoria dziewcząt:

1. miejsce  Justyna Węglarz  kl. 1b

kategoria chłopców:

1. miejsce Dawid Zygar  kl. 3a

2. miejsce Marek Kozłecki kl. 1b

7 .miejsce Dominik Kozielec kl. 2b

8 .miejsce Rafał Kozielec  kl. 2b

10. miejsce Łukasz Salamon kl. 2a

Nagrody wręczali: wójt Krościenka, pan Jan Dyda, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek, pani Elżbieta Trojnarska oraz dyrektor naszej szkoły, pan Robert Dębski.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach powiatowych a następnie, mamy nadzieję, wojewódzkich.