24.04.2015

Tegoroczni abiturienci pożegnali nasze liceum

Tym razem na poważnie i w galowych strojach uczniowie klas trzecich żegnali mury naszej szkoły. Na uroczystym apelu były przemówienia, nagrody dla najlepszych w nauce i sporcie, przekazanie sztandaru nowemu pocztowi, ślubowanie przedstawicieli abiturientów oraz wiele dobrych słów, kierowanych w stronę nauczycieli i odchodzących uczniów.

Klasy drugie, tradycyjnie,  przygotowały oryginalny program, który można by zatytułować: Jesteś listkiem wielkiego drzewa. Wykorzystano bowiem konwencję zrywania  liści z drzew, symbolizujących klasy trzecią a i b. Do każdego liścia dołączono zabawne i nad wyraz celne charakterystyki poszczególnych uczniów. Autorem tych zgrabnych wierszyków okazała się pani wicedyrektor, Elżbieta Wójcik. Chciałoby się powtórzyć opinię Telimeny z "Pana Tadeusza", wyrażoną o rysunkach Hrabiego: "Brawo!"  […]  Niemało talentu!".

Występom towarzyszył chórek, sprawnie śpiewający znane i adekwatne do sytuacji piosenki. Na całością czuwała p. A. Dudek.