24.04.2015

Nasze liceum na trzecim miejscu w powiecie nowotarskim

Już po raz 20. "Gazeta Wyborcza" ogłosiła ranking liceów województwa małopolskiego. Tworząc listę, brano pod uwagę liczbę olimpijczyków oraz wyniki ubiegłorocznych matur na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Na 158 szkół uwzględnionych w rankingu,  Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego z Krościenka zajęło wysokie, 33. miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że w tamtym roku w krościeńskim liceum nie było olimpijczyków, jest to duży sukces. Został on osiągnięty dzięki wysokim wynikom z egzaminu maturalnego. Słowa uznania należą się zarówno nauczycielom jak i uczniom. A oto lista rankingowa liceów z powiatu nowotarskiego:

1. miejsce I LO im. Romera Rabka-Zdrój  (w rankingu miejsce 9.)

2. miejsce II LO im ks. J. Tischnera Rabka-Zdrój  (w rankingu miejsce 29.)

3. miejsce LO im. S. Żeromskiego Krościenko nad Dunajcem (w rankingu miejsce 33.)

4. miejsce I LO im. S. Goszczyńskiego Nowy Targ (w rankingu miejsce 43.)

5. miejsce II LO im. Królowej Jadwigi Nowy Targ (w rankingu miejsce 74.)

6. miejsce LO im. Bohaterów Westerplatte Jabłonka  (w rankingu miejsce 75.)

Pełny tekst rankingu można znaleźć w poniższym linku:

Zofia Krępa, dyrektor szkoły