18.03.2015

Rekolekcje wielkopostne 2015

W dniach 9, 10 i 11 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach szkolnych. Głosił je ksiądz Rafał Igielski, opiekun Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym  "Nowe Życie" w Dąbrowie Tarnowskiej. W czasie rekolekcji ks. Rafał chciał nam przekazać tę najważniejszą prawdę, że Jezus nie umarł, ale żyje i jest pośród nas.

W pierwszym  dniu poznaliśmy historię nawrócenia dwóch celebrytek- byłej modelki, Ani Golędzinowskiej, która swoje przeżycia opisuje w książce "Ocalona z piekła", a także aktorki Patrycji Hurlak, nawróconej wiedźmy. Ksiądz rekolekcjonista podzielił się z nami także swoją własną historią, doświadczenia przemieniającej i uzdrawiającej miłości żyjącego Boga.

Drugi dzień był dniem spowiedzi świętej. Po pojednaniu się z Bogiem i bliźnimi, przed Najświętszym Sakramentem oddaliśmy Jezusowi swoje życie i przyjęliśmy Go, jako naszego Pana i Zbawiciela.

W trzecim dniu, oprócz księdza Rafała, przyjechali do nas członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Dąbrowy Tarnowskiej. Poprowadzili oni adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której zgromadzeni przy ołtarzu uwielbialiśmy naszego Boga za Jego obecność wśród nas. Ksiądz rekolekcjonista pomógł nam zrozumieć, jak wielką rolę odgrywa wspólnota w rozwijaniu i pogłębianiu naszej wiary i osobowości. Zaprosił wszystkich do uczestnictwa w spotkaniach grup młodzieżowych, działających przy naszych parafiach. Na koniec każdy z nas otrzymał osobiste błogosławieństwo.

Aleksandra Wolska