9.01.2015

Nasi uczniowie w drugim etapie Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły z powodzeniem starują w już VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH". Miło nam donieść, że trzej uczniowie z klasy 3a zakwalifikowali się do drugiego etapu olimpiady. Są to:

Kamil Udziela zdobył  90 pkt. na 100 możliwych,

Rafał Niezgoda zdobył  81 pkt.,

Filip Hamerski zdobył  77 pkt.

Życzymy im dalszych sukcesów w drugim (01.02.2015 r. matematyka – godzina 13.00) i trzecim etapie zmagań o indeks na matematykę w AGH. Opiekunem naszych uczniów jest od lat prof. Ludwik Hebda.

Przypomnijmy:

Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH", prowadzona od 2008 r., realizowana jest w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii.

W każdej dziedzinie Olimpiada składa się z trójstopniowych zawodów: szkolnych, okręgowych i centralnych. Do kolejnego etapu kwalifikują się uczestnicy, którzy na danym etapie uzyskali 70% punktów możliwych do uzyskania na sprawdzianie umiejętności.

Olimpiada ma  na celu pogłębienie wiedzy z przedmiotów uwzględnianych przy rekrutacji na AGH, i to niekoniecznie tylko dla samych prymusów! Aby awansować do kolejnych etapów trzeba uzyskiwać 70% spośród możliwych do zdobycia na danym etapie punktów. Pierwszych dziesięciu najlepszych finalistów Olimpiady z zakresu każdego przedmiotu zostanie laureatami I stopnia, kolejnych dziesięciu laureatami II stopnia, a tych, którzy w finale uzyskają 70% punktów – laureatami III stopnia.

Nagroda to indeks AGH zgodnie z otrzymanym stopniem na preferowane kierunki studiów.