„Bądźcie dla siebie dobrzy”, brzmiał tytuł filmu zrealizowanego przez grupę uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem, w ramach projektu "Kryptonim Żegota - ukryta pomoc, pomoc ukrytym - działania wystawienniczo - edukacyjne Muzeum Historycznego Miasta Krakowa".  Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Edyty Barnaś, nauczycielki historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Film zdobył I miejsce.

Link do filmu:

W poniższym linku prezentujemy wywiad z Julią Zborowską, utalentowaną plastycznie uczennicą klasy 1a, rok szkolny 2017/2018.

Wywiad ukazał się na stronie www.wsercupienin.nowotarski.pl

Zespół filmowców z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Pawlik z kl. 1a, Agata Dancewicz z kl. 1a, Maria Szczepaniak z kl. 1b, Dariusz Szczepaniak z kl. 2a oraz Adam Walosik z kl. 3a. prezentuje film pt. "Wpół do szóstej rano", który zajął 5 miejsce w projekcie "Film na Horyzoncie" [opiekun prof. A. Dudek]

Prezentujemy wokalne dokonania  absolwentki naszego liceum, Mileny Walosik. Wywiad z nią przeczytasz tutaj.

Poniżej prezentujemy dokonania zarówno  uczniowskie -  debiut Kingi Chybowskiej, w roli dziennikarki - jak i nauczycielskie. Prof. Ryszard Postawka i prof. Bogdan Lorenz ujawniają swoje pasje.