15.11.2014

Uroczysty apel

Dnia 14 listopada obchodziliśmy już 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież z naszej szkoły, pod kierunkiem prof. Edyty Barnaś, Antoniny Morawczyńskiej oraz przy pomocy Szkolnej Rady Uczniowskiej, której opiekunem jest prof. Grażyna Marek-Singh, przygotowała z tej okazji  montaż słowno-muzyczny. Znalazły się w nim pieśni oraz sceny i teksty ukazujące, jak traciliśmy, jako państwo, wolność i jak ją odzyskiwaliśmy.  W końcowej części pojawiły się odwołania do współczesności. Młodzież ukazała różne "choroby" dręczące upersonifikowaną Polskę. Ale na diagnozie nie poprzestano. Zobaczyliśmy, jak wspólnie możemy tym "chorobom" zaradzić. Występ zakończyła piosenka Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat".

Ostatnim punktem spotkania było ogłoszenie przez opiekuna SRU, prof. Grażynę Marek-Singh, wyników międzyklasowego konkursu na wystrój klas oraz strój związany ze Świętem Niepodległości.

W kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce zajęła klasa 1 G

II miejsce klasa 2 G