25.04.2014

Pomyślnych wiatrów, bądźcie szczęśliwi!

W dniach 24 i 25 kwietnia żegnaliśmy tegorocznych abiturientów i oni żegnali się z nami. Najpierw na wesoło w tradycyjnych już występach na sali gimnastycznej. W piętnastominutowych,  pełnych humoru scenkach nawiązujących do różnych sytuacji szkolnych,  okraszonych okolicznościowymi piosenkami każda z klas trzecich zaprezentowała swoje artystyczne możliwości.

Na zakończenie tego wydarzenia, nawiązując do kilkuletniej już tradycji, maturzyści przeszli w barwnym pochodzie ulicami Krościenka. Dodatkową atrakcją były klasowe zdjęcia z wychowawcami na krościeńskim Rynku.

Inaczej wyglądał uroczysty apel 25 kwietnia. Tym razem powaga podkreślona galowymi strojami przypominała o uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Życzenia pani dyrektor, wśród których najmocniej zabrzmiało: "bądźcie szczęśliwymi ludźmi", świadectwa z paskiem, nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowo-artystyczne, tytuł Primus inter pares dla Karoliny Rusnak i Katarzyny Wolskiej,  życzenia od rodziców zachęcające do naśladowania poprzedników, którzy maturę zdali w 100% i wiele innych ciepłych słów…Przekazanie sztandaru młodszym kolegom oraz przysięga abiturientów, złożona przez przewodniczących poszczególnych klas to ostatni punkt oficjalnej części akademii.

W części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas drugich, pod kierunkiem wychowawczyń: prof. Antoniny Morawczyńskiej i Urszuli Waksmundzkiej, znalazły się skecze, piosenki oraz gala Stefków 2014, czyli wyróżnień przyznawanych trzecioklasistom za rzeczy przeróżne np. za najwyższy wzrost czy namiętne propagowanie i oglądnie filmów. Na zakończenie, zamiast kwiatów trzecioklasiści otrzymali napoje energetyzujące, aby nie brakło im sił w czasie egzaminów maturalnych.

Fotorelacje:

24 kwietnia: "Żegnaj szkoło na wesoło"

25 kwietnia: Uroczyste pożegnanie abiturientów 2014