04.05.2026

Klasa 1a zwiedza Kraków
W dniu 23 kwietnia, odbyła się wycieczka klasy 1 do Krakowa, która dostarczyła nam wielu wrażeń naukowych i rozrywkowych. Wyjazd rozpoczęliśmy od warsztatów kryminalistycznych. Nauczyliśmy się tam zabezpieczania śladów i zdejmowania odcisków palców, poznając tajniki pracy śledczej w praktyce. Kolejnym punktem była wizyta w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej. Wzięliśmy udział w warsztatach kaligrafii, poznając pismo japońskie, oraz zwiedziliśmy wystawy poświęcone architekturze i kulturze Japonii. Wycieczkę zwieńczyliśmy spektaklem „Balladyna”. Nowoczesna inscenizacja dramatu Słowackiego i bliski kontakt z aktorami wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Wycieczka była bardzo udana. Połączenie zajęć praktycznych na uczelni, egzotyki w muzeum oraz wysokiej sztuki w teatrze sprawiło, że każdy znalazł coś dla siebie.
M.M.